Lejárt a biztonsági időkorlát.
Ha az oldal űrlapot is tartalmaz, annak mentése csak érvényes bejelentkezéssel lehetséges.
A bejelentkezés érvényességének meghosszabbításához kérjük lépjen be!
Felhasználó név:
Jelszó:
 

Kitüntetést kapott orvostársaságunk a betegszervezeti partnerségért

A hír kategóriája: MANIT hírek

A cikk kelte: 2024.05.26.

MANIT

A Magyar Neuoimmunológiai Társaság kitüntetést vehetett át az SM Világnapon a betegszervezet hosszú távú szakmai támogatásáért.

Egy civil betegszervezet szakmai hitelességét alapvetően meghatározza, hogy a munkáját segíti-e orvostársaság. A sclerosis multiplexes betegeket gondozó szakorvosokat és szakdolgozókat összefogó Magyar Neuroimmunológiai Társaság a kezdetek óta fontosnak tartja a betegszervezetek munkáját és szerepét, az elmúlt években számos programban dolgozott együtt az orvostársaság és a betegszervezetek. A MANIT szakmai és tudományos támogatását, a betegek érdekképviseletében betöltött szerepét ismerte el a Magyar Sclerosis Multiplexes Betegekért Alapítvány (MSMBA) Egerben, a 2024-es SM Világnap hazai központi rendezvényén, ahol a betegszervezet megalapításának 25. évfordulóját is ünnepelte.

A díjat dr. Csépány Tünde, a MANIT korábbi elnöke, elnökségi tagja vette át, aki a rendezvényen mint az új SM szakmai ajánlás vezető szerzője előadást is tartott. A fotón Csépány Tünde mellett Fazekasné dr. Magda Erzsébet, az MSMBA ügyvezető titkára. A tervek szerint az országos SM alapítvány negyed évszázados jubileumáról a MANIT 2024. októberi kongresszusán is lesz még szó.

Szántai Anita, az MSMBA elnöke és Dr. Csépány Tünde SM Világnapon elmondott köszöntője:

MANIT hírek

Elnöki helyzetjelentés: mit tesz a MANIT 2025-ben?

2025.04.06.
...

Nemzetközi Myasthenia Gravis fórum Varsóban, magyar részvétellel

2025.04.02.
...

Myasthenia Gravis konferencia Stockholmban: a fáradékonyság független lehet a betegség súlyosságától

2025.03.12.
...

NNGYK indikáción túli engedélyek

2025.04.08.
...

Neuroimmunológia hírek

SM Világnap: országos betegtalálkozó május 24-én

2025.03.24.
...

Webinárium a szegényebb országok SM ellátásáról

2025.03.25.
...

Legyen az ECTRIMS 2025 előadója!

2025.03.25.
...

Mit várnak a betegek? Már kétszáz felett a válaszadók száma

2025.03.23.
...

Szakmai lapszemle

Myasthenia gravis: a célzott kezelés új szemlélete, új terápiák a hazai gyakorlatban

2025.03.25.
...

Ketogén diéta hatását vizsgálták az immunológiai folyamatokra

2025.03.26.
...

Új vezetőség az AIPM élén

2025.03.25.
...

Neurológus kitüntetés az állami ünnepen

2025.03.19.
...