Amint a Medscape portálon közzétett publikációt az Orvostovábbképző Szemle Online szemlézte, a vizsgálatba 20 sclerosis multiplexes beteget vontak be, akiknek fele töltötte ki helyesen az összes értékelést, és viselte rendszeresen a rendelkezésére bocsátott okosórát. Fontos, hogy az elemzésre visszaküldött adatok megfeleltek az elvárásoknak, és a betegek visszajelzései pozitívak voltak. A vizsgálat eredményei alapján az eszköztár megvalósíthatónak és használhatónak tűnik a sclerosis multiplexben szenvedő betegek egészségi állapotának több szempontból történő távoli monitorozására.
Az adathalmaz további elemzése, beleértve a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás algoritmusait, előre jelezheti a sclerosis multiplex lefolyása során bekövetkező releváns változásokat és a terápiás beavatkozások szükségességét. A jelenlegi kísérleti vizsgálathoz a kutatók integrált platformot fejlesztettek ki a viselhető eszközökről és mobileszközökről a beteg által jelentett digitális eredmények (ePRO) segítségével történő betegközpontú adatgyűjtésre, azzal a céllal, hogy teszteljék az így kapott eszközkészlet megvalósíthatóságát és használhatóságát a sclerosis multiplexben szenvedők körében. A kutatók a betegek passzív megfigyelését szerették volna biztosítani a mindennapi életük során, ezért keresték a legjobb eszközöket és a legrelevánsabb, a betegek által bejelentett eredményeket, valamint innovatív algoritmusokat használtak az adatok elemzésére, hogy megpróbálják megjósolni a betegség lefolyását.
A lemorzsolódás csökkentése és az eszközkészlethez való ragaszkodás és együttműködés növelése érdekében a vizsgálatot végzők ismertették a projektet a sclerosis multiplexben szenvedő betegekkel, és visszajelzést kértek tőlük, hogy megállapítsák, hogy a betegek szempontjából megvalósítható‑e, amit terveztek. Ez néhány változtatáshoz vezetett az adatgyűjtés módjában, és a kutatócsoport kifejlesztett egy közösségi hálózati csatornát, hogy a betegek támogatást kérhessenek, és továbbra is részt vehessenek a vizsgálatban.
A kutatócsoport jelentése szerint az eszköztár adatai összhangban voltak a szakirodalomban közölt adatokkal. Nagyon érdekes például, hogy korábbi - folyamatos lépésszámlálóval történő távfelügyelet segítségével végzett - vizsgálatokhoz hasonlóan kimutatták, hogy a csökkenő átlagos napi lépésszám összefügg a standard ambuláns mérések romlásával.