A továbbképzés célja azoknak az ismereteknek az átadása volt, amelyek a mindennapos betegellátás során érdemi, praktikus és gyakorlati segítséget nyújthatnak a Myasthenia Gravis betegséggel kezelt pácienseket kivizsgáló, gondozó, kezelő szakorvosok számára.
Napirendre kerültek a strukturált állapotfelmérésnek és az állapot követésének eszközei, az értékelő skálák és a betegek által kitölthető önértékelő kérdőívek használata. Kiemelten foglalkoztak az EMG vizsgálatok kivizsgálásban játszott szerepével, valamint az SFEMG használatával. Az elméleti blokkok után érintett önkéntes betegek bevonásával gyakorlati képzés következett, melyek során úgy a strukturált skálák alkalmazását, mint a repetitív ingerlés módjait és az SFEMG használatát is gyakorolhatták a résztvevők részben a pácienseken, részben egymáson.
A résztvevők az utólagos visszajelzések alapján a továbbképzésben az informális és gyakorlatias megközelítést értékelték, ami által – és a korlátozott létszám adta gyakorlási lehetőség révén – a napi gyakorlatban hasznosítható ismereteket szereztek. (Fotók: Szávics Attila)
